”Sailing on Three Seas - E...

1-во място ORC-C на ДП 2018

Не е зле - четири купи като за начало на сезона за киловите яхти

DSCF8986.JPG

Силно начало на новия състезателен сезон в стартовете за килови яхти и IRC за три екипажа от яхт клуб "Капитан Георги Георгиев-Порт Варна". Още в първия старт - ІV BMW Black Sea Inernational Regatta, две купи за витрината на клуба спечели екипажът на de Maria с шкипер Христо Досев - за трето място в генералното класиране сред участващите 28 яхти и за първо място в клас IRC Cruisers.

Освен Христо Досев на борда на de Maria бяха Атанас Иванов, Георги Мирошников, Евгени Фотинов, Стефан Калчев и Стоян Василев.

paco.JPG

В завършилото на 5 юни ІV издание на ветроходната регата Kaliakria Cup екипажът на Xtrema с шкипер Пламен Георгиев в състав Павел Борисов, Евгени Фотинов, Николай Михайлов, Диман Кунев, Кръстин Чалъков спечели категорично първото място в клас IRC Racers. Това е втори успех за Xtrema в тази регата след победата през 2009 г.

andro.JPG

В клас "Свободен Рали" трето място спечели екипажът на "Сириус" с шкипер Андрей Стафунски.

06.06.2011г. 16:27ч.